Otse põhisisu juurde

Postitused

Kuvatud on kuupäeva märts, 2025 postitused

Tere Kevad!

  Kevad käes, kevad käes... Täna tervitasime kevadet ja panime esimesed lilleseemned mulda. Nüüd jääb oodata ja vaadata, kuidas seemnest sirgub lilletaim. Tähistasime kevade sünnipäeva jäätise söömisega.

Voolimismassi valmistamine Naerupallidega

Tänasel katsepäeval katsetasime ise voolimismassi tegemist. Esmalt arutlesime lastega, kas ja kuidas oleks võimalik voolimismassi ise teha. Mida selleks vaja läheb? Osad lapsed arvasid, et see on võimalik, teised jällegi, et ei ole. Lapsed arvaid, et seda on võimalik teha jahust ja veest. Aga hakkasime siis katsetama. Jagasin lapsed kahte rühma, nii oli neil kergem ja mugavam seda läbi proovida. Vaja minevad vahendid: Kuss jahu (1 tass) tärklis (1 tass) juuksepalsam (1 tass) soovikorral värvi andmiseks toiduvärvi Lapsed organiseerisid ise, kes millise koostisosaga tegeleb jne. Koostööoskuse arendamise ülesanne. Esmalt valasime kaussi jahu, siis tärklise ja lõpuks juuksepalsami. See tuli nüüd omavahel segi sõtkuda ja lapsed said lisada juurde kollast toiduvärvi. Vaatlesime kuidas ained omavahel segunevad. Algselt oli segu tükiline, kuid mida rohkem koostisosi omavahel kokku sõtkuda, seda ühtlasemas see muutus. Lõpuks saime näppude vahele pehme ja ühtlase voolimismassi, mis pakkus lastel...

Emakeelepäev!

Emakeelepäeva puhul käis lasteaias ette lugemas toredat lugu jänes Joosepist, kes tahtis saada targaks ja tegi läbi koolis erinevaid katseid ja karust kes ehitas endale talveks maja. Mõlemad raamatud oli koostanud Eno Raud. Aitäh Kurtna raamatukogu perenaisele Enele, kes oli valmis tulema lastele lugema toredat lugu.

Kevad!

 Musirullid otsisid kevadet -leidsid ka!  Õues on tunda kevade lõhna ja lumikelluke väike on tärganud.

Tee joomise esmaspäev ja kummikarude katse tulemuse vaatlus

  Vesi: Imendub kummikarusse ja muudab selle suuremaks (kujuta ette, et kummikaru on nagu käsn. Kui paned selle vette, hakkab see vett endasse imema ja muutub suuremaks, sest kummikarus on palju želatiini ja suhkrut). Soolane vesi: kummikaru on paisunud, kuid vähem kui tavalises vees. Kujuta ette, et kummikaru on inimene, kes tahab minna ruumi, kus on vett. Kui seal on tavaline vesi, on see nagu tühi ruum, kui see on soolvesi, siis on see nagu täis ruum. Ruumis pole piisavalt vaba ruumi, sest soolaosakesed on juba seal ees. Kummikaru tahaks juua vett jada, aga kuna vesi on juba „hõivad“ soolaga, ei pääse see nii kergesti kummikaru sisse. Nii paisub kummikaru vähem kui tavalise veega. Äädikas: kummikaru on äädika sees lahustunud. Kujuta ette, et želatiin on nagu liim, mis hoiab kummikaru koos. Kui paned selle vette, liim jääb alles, aga kui paned selle äädikasse, hakkab hape liimi lahustama ja lõpuks laguneb kummikaru ära! Kuiv keskkond: Ei tekita muutust - kummikaru on samasugune k...

Naerupallide kummikarude katse

  Vajaminevad vahendid: • 4 kummikarukest (soovitame punast värvi, kuna punase karukese puhul on ka värvimuutusi parem katse käigus täheldada. • 4 klaasi • Äädikas • Sool • Vesi Katse läbiviimine: 1️⃣ Valmistage ette klaasid: • Asetage kõrvuti 4 läbipaistvat klaasi. • Märgistage klaasid, kirjutades igale klaasile vildikaga peale õige märge (soolvesi, äädikas, vesi, kontrollkaruke) • Asetage iga klaasi põhja üks kummikaruke. 2️⃣ Täida klaasid erinevate vedelikega: • 1. klaas: Lisa tavaline vesi. • 2. klaas: Lisa soolaga segatud vesi (lahusta umbes 2 tl soola klaasi vee kohta). • 3. klaas: Lisa ainult äädikas. • 4. klaas: Jäta kuivaks (kontrollimiseks, kuidas karu muutub ilma vedelikuta). Panime klaasid koos kummikarudega külmkappi. Peale puhkeaega vaatame mis nendega on toimunud. Jätame klaasid nädalavahetuseks külmikusse ning esmaspäeva hommikul vaatame neid uuesti.

Hõissa vastlad! Ühine vastla-pidu kooli kelgumäel!

Illuka Kooli õpilased andsid kelgumäel hoogu, et kelk hästi libiseks. Harjutati ka vibuga laskmist, peale mida mängiti koos õpilastega kooli mänguväljakul ja peeti lumesõda.